zakup kociątka

KOCIĘTA » zakup kociątka

Kocięta w naszej hodowli opuszczają dom w wieku minimum 14 tygodni, zwykle jest to  ok. 16 tygodni, nigdy nie wcześniej. Są zaszczepione, odrobaczone i zaczipowane, a w przypadku kociąt na kolanka - wykastrowane. Posiadają rodowód wydany przez Federację Felis Polonia /FPL/ - należącą do FIFe, książeczkę zdrowia oraz jedzenie na pierwszych kilka dni w nowym domu.

Kocięta nakolankowe /czyli nie przeznaczone do dalszej hodowli - rozmnażania/ zostaną poddane kastracji i warunek ten nie podlega negocjacjom. Zabieg kastracji nie wpływa negatywnie na rozwój i stan zdrowia kociaka.

Kocięta hodowlan/czyli przeznaczone do dalszej hodowli - rozmnażania/ powierzamy jedynie w ręce osób posiadających zarejestrowaną w legalnie działającym klubie felinologicznym hodowlę oraz przydomek hodowlany, a przede wszystkim posiadających pewną wiedzą w zakresie hodowli kotów. Istnieje możliwość sprzedaży małego peterbalda do hodowli w Polsce.

Nasze peterbaldy to koty niewychodzące swobodnie poza dom, zatem preferujemy, by w nowym domu było podobnie. Nie wyklucza to oczywiście możliwości przebywania kota np. w wolierze czy na zabezpieczonym odpowiednią siatką balkonie lub parapecie okna, co doskonale chroni przed wieloma nieszczęśliwymi wypadkami.

Sprzedajemy kocięta wyłącznie do domów odpowiedzialnych i świadomych swoich obowiązków wobec zwierząt. Zależy nam, by nasze kociaki były traktowane jak członkowie rodziny, a nie nowoczesny, niecodzienny wystrój mieszkania. Preferujemy sprzedaż do domów, gdzie mieszka już kot, choć bierzemy pod uwagę również o domy, gdzie peterbald jest pierwszym i jedynym kotem w domu.

Z każdym nabywcą zawieramy umowę kupna - sprzedaży. Ponadto nowy właściciel otrzymuje od nas wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji, żywienia, opieki nad małym peterbaldem /w formie "instrukcji obsługi peterbalda"/, a w każdym momencie służymy radami dot. tak małych, jak i dorosłych kotów.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, ani w 100% przewidzieć jakie owłosienie będzie miał w przyszłości peterbald. To dość osobnicza sprawa, zmienna pod wpływem wielu czynników, możemy pewne kwestie jedynie przwidywać, obserwując nasze kolejne mioty oraz wygląd ich rodziców oraz analizując poszczególne rodowody.

Cena peterbalda na kolanka/ po kastracji to 3000-6000 zł, w zależności od kociaka. Zwykle jest to 3000 - 4000 zł, droższe są kocięta bardzo rzadkie, np. różnookie.

Ceny kociąt do hodowli sa ustalanie indywidualnie.

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny wszystkie osoby, które są zainteresowane zakupem naszych kociąt. Szczegóły w zakładce KONTAKT

Facebook